Zastosowanie Oleju Rycynowego

Zastosowanie Oleju Rycynowego

Jakie są główne właściwości oleju rycynowego? W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na naturalne kosmetyki i produkty. Jednym z nich jest olej rycynowy. Rycyna jest jednym z najstarszych środków, które wykorzystywane są w medycynie. Swoje zastosowanie ma również w kosmetologii.

Olej rycynowy – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Olej rycynowy otrzymuje się z nasion rącznika pospolitego. Dla celów leczniczych jego sposób obróbki to tłoczenie na zimno. Jest bezbarwny, posiada gęstą konsystencję. Olej rycynowy wykorzystuje się w różnych celach. Jego cena jest niska, a działanie znakomite. W jakich celach najczęściej wykorzystuje się olej rycynowy?

Olej rycynowy – właściwości i zastosowanie

Olej rycynowy posiada właściwości przeczyszczające. Ze względu na drażniące działanie na błonę śluzową jelita wystarczy 1-2 łyżki dziennie aby zapobiec ostrym zaparciom. Olej ten ma szczególne zastosowanie w kosmetologii. Wiele kobiet przekonało się o jego cennych właściwościach:

  • natłuszczających,
  • regenerujących,
  • wzmacniających,
  • łagodzących,
  • zmiękczających.

Olej rycynowy wykorzystuje się do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Regularne wcieranie olejku sprawia, że włosy i skóra stają się miękkie i gładkie. Olej rycynowy jest też świetnym produktem stosowanym w celach złagodzenia podrażnień skóry oraz szybkiej regeneracji oparzeń i owrzodzeń.

Olej rycynowy – pielęgnacja włosów

Stosowanie olejku rycynowego sprawia, że włosy stają się miękkie, lśniące i mocne. Rycyna zamyka łuski włosa, co wpływa na pozbycie się problemu rozdwajających się końcówek. Nacieranie włosów olejkiem rycynowym powoduje ich większy przyrost. Olejek rycynowy można wykorzystywać na same końcówki, jeśli zmagamy się z ich rozdwajaniem. Możemy również nakładać na skórę głowy, kiedy są słabe i łamiące się, albo aplikować na całą długość włosów, jeśli zamierzamy je zregenerować i wzmocnić.

Stosowanie olejku rycynowego na brwi i rzęsy

Rycynę często stosuje się na brwi i rzęsy. Olej rycynowy nakłada się na rzęsy za pomocą specjalnej szczoteczki, podobnie jak na brwi. Ważne, aby olejek nie dostał się do oka, gdyż może spowodować jego podrażnienie. Efekt tych zabiegów jest widoczny tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zabiegi wykonywane są regularnie przez określoną ilość czasu. Efekty regularnego stosowania olejku rycynowego na brwi i rzęsy są zachwycające. Już po kilku tygodniach zauważymy znacznie dłuższe, gęstsze i ciemniejsze włoski.

Olejek rycynowy – gdzie go zakupić?

Olejek rycynowy zakupimy w każdej aptece oraz w sklepach zielarskich. Wydajny olejek rycynowy w niskiej cenie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Nasza Zielarnia. Wygodne i bezpieczne zakupy bez wychodzenia z domu. Zadbaj o kondycję włosów, skóry, paznokci – wybierz produkty najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

Olej rycynowy oraz wiele innych produktów o cennych właściwościach znajdziesz tutaj.