Suplementy dla dzieci – Na co zwracać uwagę podczas ich wyboru?

Suplementy dla dzieci – Na co zwracać uwagę podczas ich wyboru?

Dzieci, to nasz najcenniejsze skarby. Każde z nich jest inne i niepowtarzalne. Każdy chciałby swoim pociechom zapewniać jak najlepszy rozwój. Niestety zdarza się, że dzieci mimo naszych wysiłków potrzebują pewnych wspomagaczy – suplementów diety. Dlaczego? Dziś trudno zadbać o odpowiednią dietę. W owocach i warzywach jest coraz więcej chemii a mniej witamin. Trzeba tez wspomnieć, że dzieci bywają niejadkami… Jak wybrać najlepszy suplement?

Jesteś tym, co jesz – Czego potrzebują nasze dzieci?

Suplementy, o których powiemy więcej w drugim i trzeci akapicie są bardzo pomocne. Jednak pamiętajmy, że one mogą jedynie wspomagać, nie są zamiennikami zrównoważonej diety. Co powinny jadać nasze dzieci? Jakie nawyki żywieniowe powinniśmy im wpajać? Oczywiście sporo zależy od tego, w jakim dokładnie wieku jest, ale poniżej kilka ogólnych rad:

 • dziecko powinno jeść 4-5 posiłków dziennie,
 • dieta musi być zróżnicowana, aby dostarczyć jak najwięcej niezbędnych wartości odżywczych (warzywa, owoce, mleczne produkty fermentowane, produkty zbożowe, ryby, chude mięso),
 • najlepiej podawać produkty gotowane na parze, gotowane – jak najmniej smażonego,
 • ograniczyć ilość serwowanych dzieciom batoników, ciastek, słonych przekąsek, soków zawierających duże ilości cukru – choć dzieci na ogół bardzo je lubią, to daleko im do zdrowych produktów,
 • ucz swoją pociechę pić wodę.

To tylko kilka bardzo ogólnych rad. Jak wspomnieliśmy we wstępie każde dziecko jest inne. Dotyczy to także zapotrzebowania na różne produkty. Dlatego rodzic powinien sam przeanalizować, jakie posiłki serwować swojemu maluchowi. Aby w tym pomóc, wypiszemy witaminy i inne wartości, które są dzieciom potrzebne najbardziej.

A, B, C, czy D?

Pamiętajmy, że dziecko uczy się na podstawie obserwacji. Dlatego im lepszy przykład damy, tym większe szanse, że dziecko będzie chciało jeść zdrowo. Poniżej kilka najistotniejszych dla naszych pociech witamin:

 • A – odpowiada za wzrost i rozwój organizmu, tworzenie kości, produkcję hormonów. Znajdziemy ją między innymi w rybach morskich, maśle, morelach, marchwi, szpinaku.
 • Witaminy z grupy B:
 • B3 – tak zwana niacyna. Bierze udział w produkcji energii, przyczynia się do zdrowej skóry.
 • B6 – podnosi odporność organizmu, bierze udział w produkowaniu czerwonych i białych krwinek.
 • C – silny przeciwutleniacz – zapobiega uszkodzeniom i obumieraniu komórek. Przyspiesz gojenie. Możemy ją znaleźć przede wszystkim w dzikiej róży, cytrusach, kapuście, czerwonej i czarnej porzeczce, truskawkach.
 • D – ta witamina odpowiada za właściwą mineralizację kości. Jej głównym źródłem są tłuste ryby takie jak makrela i łosoś, a także wątróbka czy żółtko.

To tylko niektóre z niezbędników. Dieta czasem nie wystarcza, wtedy warto postawić na suplementy takie jak Kindervital. Nie możemy także zapomnieć o mikro i makroelementach takich jak wapń czy magnez.

Suplement, który naprawdę pomaga

Niestety wiele suplementów diety w rzeczywistości bardziej szkodzi niż pomaga. Dlaczego? Pomijając ilość zawartych w nich witamin i innych elementów, posiadają ogromne ilości cukru. W takim razie, co wybrać? Świetnym rozwiązaniem jest Floradix Kindervital. To produkt, który zawiera 9 najważniejszych dla prawidłowego rozwoju dziecka witamin (A, B1, B2, niacynę, B6, B12, C, D, E) oraz wapń niezbędny do wzrostu kości, zębów, nerwów i mięśni. Dodatkowo w składzie znajdują się ekstrakty z anyżu, kolendry i rumianku, których zadaniem jest pobudzenie apetytu malucha i wspomaganie jego procesów trawiennych. Rolę polepszacza smaku odgrywają tutaj koncentraty owocowe, dlatego nie posiada dodatkowych ilości cukru. Floradix Kindervital, to najlepszy wybór dla dziecka.