Wypadanie Włosów. Jak Sobie Radzić Z Tym Problemem?

Wypadanie włosów. Jak sobie radzić z tym problemem?

Wiele osób boryka się z problemem wypadających włosów. Niezależnie czy są to kobiety czy mężczyźni, nie powinniśmy bagatelizować tego problemu. Wypadanie włosów nie jest zależne tylko od jednego czynnika. Czy powinniśmy zwrócić uwagę na wypadanie włosów? Jak reagować?

Wypadanie włosów – przyczyny

Każdemu z nas codziennie wypada kilkadziesiąt włosów. Jeśli jednak zauważymy ich nadmierne wypadanie, warto obserwować to przez jakiś czas, a następnie zacząć skutecznie walczyć z tym problemem. Ilość wypadających włosów zależy od wielu czynników. Najczęściej są to:

  • tryb życia,
  • sposób odżywiania,
  • palenie tytoniu,
  • poziom stresu.

Wypadanie włosów może wiązać się nie tylko z niedoborem odpowiednich witamin. Istnieje wiele chorób, których skutkiem jest szybka utrata włosów. Dlatego, jeśli problem wypadających włosów utrzymuje się przez dłuższy czas, to nie powinniśmy tego bagatelizować.

Produkty na wypadające włosy – na które warto się zdecydować?

W drogeriach, aptekach czy w sklepach internetowych znajdziemy wiele produktów, które przeznaczone są dla osób borykających się z problemem wypadających włosów. Na jakie produkty warto postawić oraz dlaczego?

  • Olej rycynowy – charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych Omega-9 i Omega-6, witamin, minerałów i białek. Przyczynia się do przyspieszenia wzrostu włosów, poprawiając również ich odżywienie. Olej ten ma również właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne, co przeciwdziała infekcjom i powstawaniu łupieżu.
  • Olej kokosowy – bogaty jest w kwasy tłuszczowe. Olej ten bierze udział w procesie odbudowy, nawilżania oraz ochrony włókien włosa. Regularne stosowanie oleju kokosowego sprawia, że włosy są miękkie, lśniące i mocne. Chroni włosy przed utratą protein, wzmacnia cebulki włosów i zapobiega ich wypadaniu. Pomaga również w walce z łupieżem.
  • Olej lniany – to kolejny produkt, który regularnie stosowany na włosy przyczynia się do odbudowy ich zniszczonej struktury. Stymuluje cebulki, przyśpiesza szybszy wzrost włosów, a także zapobiega ich wypadaniu. Działa kojąco na skórę głowy.

W sklepach i aptekach zakupimy nie tylko oleje na wypadanie włosów. W ofercie znajdziemy również szampony, odżywki czy maski, które świetnie poradzą sobie z tym problemem. Jednym z produktów, który również skutecznie poradzi sobie z wypadającymi włosami jest płyn przeciw wypadaniu włosów. Kosmetyki nie tylko pozytywnie wpływają na wzrost włosów, ale również ułatwiają rozczesywanie czy też eliminują łupież.

Wiele skutecznych kosmetyków do włosów znajdziesz tutaj. Zapoznaj się z ofertą.