Toksyny w organizmie – jakie są ich skutki?

Toksyny w organizmie – jakie są ich skutki?

Rozwój cywilizacji poza pozytywnymi aspektami, ma wiele negatywnych konsekwencji. Destrukcyjny wpływ na środowisko i organizm człowieka to jeden ze skutków ubocznych życia w nowoczesnym świecie. Niezależne badania wykazują, że mieszkańcy rozwiniętych obszarów mają w swoich organizmach nawet 400-800 różnych związków chemicznych. Skąd się one biorą? Najczęściej ze spożywanych pokarmów i wdychanego powietrza. Nie da się zaprzeczyć, wieloletnie utrzymywanie wysokiego stężenia toksyn w ciele może przyczynić się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych i nowotworów. Czy są jednak sposoby, by temu zapobiegać?

Jakie toksyny zatruwają człowieka?

W obszarach rozwiniętych cywilizacyjnie wyróżnia się szereg toksyn, które są najbardziej niebezpieczne dla ludzi. Są to:

- pestycydy – ich śladowe ilości obecne są w 50-95% produkowanej masowo żywności. Obecność pestycydów prowadzi do rozwoju nowotworów, choroby Parkinsona, uszkodzeń nerwów, wad wrodzonych u dzieci, poronień, a w najlepszym przypadku zaburzeń wchłaniania substancji odżywczych z pokarmu;

  • pleśnie – ich obecność wykryto w zanieczyszczonej żywności i na ścianach magazynów do jej przechowywania. Nawet minimalny kontakt z zarodnikami pleśni może być przyczyną szeregu chorób, takich jak astma, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, choroby serca;
  • ftalany – ftalany to związki chemiczne, które odpowiadają między innymi za utrzymanie zapachu pokarmu, są bardzo niebezpieczne, ponieważ uszkadzają układ hormonalny człowieka. W większości przypadków źródłem ich obecności w pożywieniu były plastikowe opakowania i pojemniki na żywność;
  • dioksyny – niebezpieczne toksyny, które dostają się do organizmu człowieka wraz ze spożyciem zainfekowanych nimi tłuszczy zwierzęcych, skutkiem ich obecności w organizmie człowieka mogą być endometrioza, niepłodność, zaburzenia rozwojowe, uszkodzenia wątroby i szereg innych chorób.

Lista toksyn, które dostają się do organizmu człowieka i niszczą go jest niestety zdecydowanie dłuższa.

Jak się bronić przed toksynami?

Żyjąc w rozwiniętym świecie w zasadzie ciężko całkowicie uniemożliwić przenikanie toksyn do organizmu, można jednak ograniczyć ich obecność. Pierwszym krokiem w walce z nimi powinno być ograniczenie spożywania przetworzonej żywności na korzyść pokarmów organicznych i bio, najlepiej wytwarzanych w znany nam sposób. W walce z toksynami warto również ograniczyć chemiczne środki codziennego użytku, np. czyszczące na rzecz naturalnych. Żyjąc w środowisku, które dostarcza człowiekowi toksyn, działania te mogą jednak nie przynieść spodziewanego efektu.

Walka z toksynami? Wspomóż się odpowiednim suplementem!

Aby zapobiegać wprowadzaniu toksyn do organizmu, a przede wszystkim usunąć te, które się w nim gromadzą, warto poza opisanymi powyżej metodami skorzystać z pomocy odpowiednich suplementów diety, które mają na celu przeprowadzenie detoxu w organizmie człowieka. Na rynku obecnych jest wiele produktów tego typu, analizując ich skład i opis działania, warto zwrócić uwagę na Floradix Detox– produkt w pełni ekologiczny, mający na celu odtrucie organizmu i wspomaganie jego funkcjonowania. Floradix Detox to mieszanka naturalnych składników, takich jak ostropest, mniszek lekarski, karczoch i witamina C, które mają na celu wspieranie detoksykacji i mobilizację organów do obrony przed szkodliwym działaniem toksyn. Obecna w preparacie pokrzywa działa korzystnie na układ moczowy a kurkuma, ekstrakt figowo-śliwkowy, imbir wspomagają oczyszczanie i wzmacniają funkcje obronne organizmu dostarczając cennych antyoksydantów. Co ważne, wszystkie rośliny i owoce w suplemencie pochodzą z upraw ekologicznych, co potwierdzają rozmaite certyfikaty. Jak na suplement do detoksykacji przystało, Floradix Detox nie zawiera żadnych konserwantów, barwników i alkoholu.

Floradix Detox – organizm bez toksyn!

Obecność toksyn w organizmie to jedna z głównych przyczyn rozwoju chorób. Warto już dziś zadbać o odpowiedni detoks i profilaktykę. Suplement diety Floradix Detox to naturalna tarcza obronna, która polecana jest dorosłym i dzieciom od 12 roku życia. Warto zadbać o odpowiednią detoksykację już dziś, by cieszyć się dobrym zdrowiem przez lata!