Suplementy w tabletkach nie są dla Ciebie? Sprawdź ich zamienniki!

Suplementy w tabletkach nie są dla Ciebie? Sprawdź ich zamienniki!

Suplementy diety w tabletkach nie są dla Ciebie? Sprawdź ich zamienniki!

Zmagając się z niedoborami poszczególnych witamin i minerałów najczęściej sięgamy po suplementy diety w tabletkach. Bardzo często suplementowanie okazuje się jednak trudne z wielu przyczyn – począwszy od konieczności regularnego łykania tabletek aż po nieprzyjemne dolegliwości wynikające z zażywania niektórych składników w tej formie. Warto więc wiedzieć, że istnieją inne sposoby suplementacji – jak chociażby polecane przez lekarzy płynne toniki typu Floradix.

Najczęstsze niedobory i popularne formy suplementów

Obecnie rynek suplementów przeżywa prawdziwy rozwój. Ludzie coraz częściej sięgają po tabletki, choć często skarżą się na niemiłe skutki ich zażywania. Nie da się ukryć, zażywanie tabletek przez osoby z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego może nieść nieprzyjemne konsekwencje w postaci zaparć, biegunek, wzdęć czy przelewania w jelitach. Najczęściej suplementowane witaminy i minerały to magnez, witamina C, witamina D i żelazo. O ile magnez i witaminy często stosuje się w formie płynnej, to większość dostępnych produktów rozpuszczalnych ma zdecydowanie mniejszą zawartość substancji niż tabletki. Warto więc zwrócić uwagę na nowoczesną formę płynów Floradix, które poza naturalnym składem i łatwym przyswajaniem, cechują się również wysoką dawką pożądanych witamin i minerałów.

Nietypowe problemy z żelazem

Sytuacja jest odmienna w przypadku żelaza. Choć jego suplementowanie często jest konieczne, ponieważ niedobory prowadzą do wielu dolegliwości, takich jak osłabienie, znużenie, brak sił, słabej koncentracji, zasinień skóry, suchej i szorstkiej skóry, nadmiernego wypadania włosów, łamliwości paznokci, senności, kołatania serca i niedokrwistości, tak jego uzupełnienie wcale nie należy do łatwych procesów. Na przyswajanie żelaza ma wpływ wiele czynników, takich jak choćby blokujące wchłanianie żelaza spożywanie kawy, herbaty, alkoholu i niektórych pokarmów. Uzupełnienie poziomu żelaza z diety zdaje się być mało realne, szczególnie w przypadku osób chorych, które nie są w stanie spożywać odpowiednich dawek produktów bogatych w żelazo. Istnieje wiele leków na receptę i suplementów w formie tabletek, jednak ich zażywanie – w przeciwieństwie do innych suplementów – wiąże się ze sporym ryzykiem cierpienia na poważne dolegliwości. Suplementowanie żelaza wiąże się z problemami ze strony układu pokarmowego – wzdęciami, biegunkami, zaparciami, mdłościami, trudnościami trawiennymi, utratą apetytu, wysypkami skórnymi, bólami głowy, nadciśnieniem, tachykardią, dusznościami, ciemnymi wybarwieniami na zębach. Są to poważne dolegliwości, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Choć często zażywanie leków jest konieczne, w wielu przypadkach wystarczyłaby dobrze przyswajalna dawka oferowana w suplementach, jednak bez skutków ubocznych. Czy takie istnieją? Polecanym produktem, który cieszy się wyjątkowymi opiniami pacjentów, jest płynny preparat Floradix Żelazo i Witaminy.

Wyjątkowy tonik zamiast tabletek

Floradix Żelazo i Witaminy to produkt, który jest w formie toniku o dobrym smaku, dodatkowo kuracja nim nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Preparat dostosowany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz dzieci w różnym wieku. Formuła suplementu zawiera witaminę C, witaminy z grupy B, ryboflawiny i naturalne wyciągi z ziół i owoców dzikiej róży. Kompozycja składników ma na celu znaczne zwiększenie wchłaniania żelaza oraz zminimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Wzmacnia organizm, uzupełnia witaminy, a dodatkowo nie zawiera alkoholu – jest więc bezpieczny dla kobiet w ciąży, którym często doskwiera niedobór żelaza, dodatkowo nie wywołuje u nich mdłości. Warto zwrócić uwagę na produkty typu Floradix Żelazo i Witaminy – oferują z jednej strony naturalny skład i bogactwo aktywnych substancji, z drugiej forma jego spożycia jest przyjemna, a skutki uboczne zdecydowanie ograniczone.