Sposoby Na Suche I Spierzchnięte Usta

Sposoby Na Suche I Spierzchnięte Usta

Suche i spierzchnięte usta to problem wielu osób. Ta dolegliwość może występować u każdego, niezależnie od wieku i płci. Problem z ustami najczęściej kojarzy nam się z porą jesienno-zimową, jednak może on występować przez cały rok. Zadbane usta to atut wielu z nas, dlatego czujemy się niekomfortowo podczas ich wysuszenia. Przyczyny występowania suchych ust. W jaki sposób uratować usta? Jak pielęgnować usta przez cały rok?

Przyczyny występowania suchych ust

Główną przyczyną suchych i pękających ust może być nieodpowiednia pielęgnacja. Usta przez cały rok są narażone na działanie czynników zewnętrznych jakimi są: mrozy, silny wiatr, deszcz, śnieg i słońce. Przez cały rok powinniśmy je odpowiednio zabezpieczać, aby uniknąć niechcianych skutków. Często jest też tak, że mimo codziennej pielęgnacji problem nadal występuje. Kolejną przyczyną może być nieodpowiednia dieta. Nie dostarczamy wtedy naszemu organizmowi odpowiednich składników, przez co usta zaczynają pękać. Jeśli dopilnujemy tych dwóch rzeczy problem nie powinien się powtarzać, jednak jak uratować już suche i popękane usta?

Sposoby na suche i spierzchnięte usta

Na samym początku warto zastosować wcześniej wspomnianą odpowiednią dietę. Organizm pomoże nam działać od wewnątrz, co może znacznie przyspieszyć proces gojenia. Kolejnym krokiem jest stosowanie pomadki wiesiołkowej ochronnej, która dzięki swoim naturalnym właściwościom, nawilży, natłuści i wygładzi usta. Bardzo ważne jest, aby taką pomadkę stosować codzienne, nawet kilka razy w ciągu dnia. Pomoże nam ona regularnie nawilżać nasze usta i zapobiegać wysuszaniu się.

Stosowanie peelingu do ust jest kolejnym bardzo ważnym krokiem. Wykonujemy go przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki takiemu oczyszczaniu ust z martwego naskórka, wchłanianie pomadek będzie znacznie skuteczniejsze. Jeśli nie stać nas na zakup kolejnego produktu, to warto zrobić sobie domowy peeling. Potrzebujemy do niego tylko cukru i olejku waniliowego lub jakiegokolwiek innego. Te dwa składniki wystarczy wymieszać i nałożyć na usta lekko pocierając. Po kilku minutach wystarczy zmyć go letnią wodą i nałożyć pomadkę. Gotowe!

Warto również wspomnieć o nawyku oblizywania ust, którego powinniśmy się oduczyć. Ślina nie nawilża naszych ust, tylko dodatkowo je osłabia. Jeśli czujemy suche i ściągnięte usta, to znak, że potrzebują one pomadki. Oblizywaniem ust możemy wyrządzić wiele szkód, dlatego warto jest się oduczyć tego nawyku.

Pielęgnacja ust przez cały rok

Oprócz zastosowania odpowiedniej diety, częstego nawilżania i peelingu, jest jeszcze kilka rzeczy, które są warte uwagi. Przez cały rok powinniśmy dbać o usta tak samo, dlatego warto jest wypracować sobie dodatkową rutynę, która pomoże wyeliminować wysuszanie i pękanie ust.

Warto jest przynajmniej raz w tygodniu urządzić naszym ustom domowe spa. Przez to, że skóra regeneruje się najintensywniej w nocy, to powinniśmy przeprowadzić ten zabieg przed snem. Rozpoczynamy od wyżej wspomnianego domowego peelingu. Na przygotowaną skórę kładziemy pokrojone płatki świeżego ogórka. Dostarczy nam on wiele witamin i niesamowicie odżywi usta. Na sam koniec, powinniśmy nałożyć grubą warstwę pomadki i możemy położyć się spać. Rano wstaniemy z pięknymi, nawilżonymi i wygładzonymi ustami. Plastry z ogórka można wymieniać z miodem, oliwą z oliwek lub olejem koksowym. Warto przetestować kilka wariantów i wybrać idealną pielęgnację dla siebie.

Pomadkę do ust oraz wiele innych kosmetyków do pielęgnacji ciała znajdziesz tutaj