Karmienie piersią a dobór bezpiecznych suplementów

Karmienie piersią a dobór bezpiecznych suplementów

Ciąża, poród i pierwsze miesiące życia dziecka to szczególny czas w życiu każdej kobiety. To czas troski o siebie i maluszka, czas zmian – zarówno w życiu, jak i ciele i psychice całej rodziny, szczególnie kobiety. Wiele kobiet w ciąży decyduje się na karmienie piersią i gdy tylko to możliwe, jak najdłuższe utrzymywanie laktacji. Jest to jednak swego rodzaju obciążenie dla organizmu, który wymaga wsparcia, by odpowiednio funkcjonować. W jaki sposób dbać o zdrowie organizmu w okresie karmienia piersią?

Odpowiednie składniki w trosce o zdrowie kobiety

Wiedza na temat suplementacji w czasie ciąży w dobie wszechobecnej edukacji stała się wiedzą powszechną. Zdecydowanie rzadziej mówi się jednak o suplementacji niezbędnej w czasie połogu i karmienia piersią. Istnieje jednak szereg składników, o które należy dbać szczególnie, by zachować zdrowie i siły. Przede wszystkim w czasie karmienia zadbać należy o odpowiednią kaloryczność – zapotrzebowanie energetyczne kobiety karmiącej wzrasta o nawet 500-600 kcal dziennie! Jakość spożywanych posiłków również powinna być starannie dobrana – przede wszystkim postawić należy na zdrowe odżywianie! Dieta powinna być zróżnicowana, bogata w białko, zdrowe tłuszcze, węglowodany. Dobra dieta nie jest w stanie zapewnić jednak wszystkich niezbędnych składników w tym okresie – organizm jest bowiem obciążony i bardzo często cierpi na niedobory poszczególnych substancji. Warto wprowadzić do swojej diety suplementację, która powinna być dobrana indywidualnie, według potrzeb organizmu.

Co warto suplementować?

Przede wszystkim w diecie kobiety karmiącej warto zadbać o uzupełnienie żelaza, które jest bardzo często na wyjątkowo niskim poziomie. Według Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników kobiety powinny koniecznie suplementować żelazo, ale również:

  • witaminę D,
  • kwasy Omega-3 (DHA),
  • Jod,
  • kwas foliowy,
  • wapń.

Uzupełnienie tych składników powinno istotnie wspomóc ciało kobiety w zachowaniu zdrowia w sytuacji obciążenia. Pacjentki najczęściej skarżą się jednak na trudności w suplementacji żelaza – uznają ją albo za mało efektowną, albo za trudną dla żołądka.

Suplementacja żelaza, która jest przyjemna – czy to możliwe?

Okazuje się, że istnieją suplementy żelaza, które nie dość, że przynoszą dobre efekty, to nie obciążają przewodu pokarmowego i nie dają skutków ubocznych. Jednym z takich suplementów jest Floradix Żelazo, który w składzie zawiera poza żelazem wyciągi z kopru włoskiego i kłącza perzu – mają one za zadanie poprawić pracę układu trawiennego, co jest istotne w procesie przyswajania żelaza z pożywienia. Samo żelazo zawarte w preparacie jest dobrze przyswajalne i jest niezbędne w procesie regeneracji czerwonych krwinek, poprawia funkcjonowanie serca, wątroby, układu pokarmowego i mięśni.

Zażywanie preparatu typu Floradix Żelazo nie tylko pomaga uzyskać i utrzymać odpowiednie wyniki żelaza, jest też przyjemne i łagodne dla organizmu. Co istotne, jego siła płynie z natury – jest bezpieczny dla organizmu, co szczególnie istotne w przypadku kobiet karmiących.

Czy żelazo jest tylko dla karmiących?

Odpowiedź jest oczywista – NIE. Suplementację żelaza powinien prowadzić każdy, kto chce utrzymać odpowiedni poziom żelaza we krwi, szczególnie w stanach zwiększonego zapotrzebowania na żelazo, np. w sytuacji intensywnego wzrostu u dzieci, w czasie ciąży, w diecie ubogiej w żelazo – np. wegańskiej.

Suplementacja żelaza – krok w walce o zdrowie!

Suplementacja żelaza jest istotnym elementem dbania o zdrowie – szczególnie w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie zapominaj o niej wśród codziennej troski o siebie i maluszka – Twój organizm odwdzięczy się siłą i witalnością w tym trudnym dla niego czasie. Stosowanie suplementu typu Floradix Żelazo to prosty krok w walce o wysoki poziom niezbędnego żelaza.