Floradix Ochrona Jelit - Skuteczne Tabletki

Floradix Ochrona Jelit - Skuteczne Tabletki

Dyskomfort trawienny dotyczy wielu z nas. Często towarzyszą temu nieprzyjemne dolegliwości. Zaliczamy do nich zgagę, uczucie pełności, wzdęcia czy zaparcia. Warto wiedzieć, jak radzić sobie z dolegliwościami trawiennymi. Kiedy trawienie jest utrapieniem postaw na skuteczne suplementy. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, które z nich warto wybrać.

Przyczyny dyskomfortu trawiennego

Z dyskomfortem trawiennym zmaga się wielu z nas. Problem ten dotyczy nie tylko osób starszych, ale również coraz więcej młodych osób zmaga się z dolegliwościami żołądkowymi. Proces trawienia pokarmu jest różnorodny. Jedne potrawy będziemy trawili szybciej, inne zaś wolniej. Nie tylko spożywanie niezdrowej żywności wpływa na problemy z trawieniem. Do innych przyczyn zaliczamy:

  • spożywanie pokarmów, które w swoim składzie mają konserwanty,
  • spożywanie zbyt obfitych i ciężkostrawnych pokarmów,
  • brak regularności w spożywaniu posiłków,
  • nieprawidłowy sposób przyrządzania potraw.

Poprawa trawienia – skuteczne sposoby dla każdego

Jeśli chcemy, aby nasz układ trawienny funkcjonował bez szwanku powinniśmy zadbać przede wszystkim o zdrową i dobrze zbilansowaną dietę. Dieta powinna być urozmaicona. Nasz organizm potrzebuje wielu niezbędnych składników odżywczych. Każdego dnia powinniśmy pamiętać o spożywaniu dużej porcji warzyw oraz owoców. Jeśli zmagamy się z problemami trawiennymi, to powinniśmy postawić na produkty wysokobłonnikowe. Znajdziemy je w rybach, mięsie, mleku, jajach, a także w nasionach strączkowych. Funkcjonowanie naszych jelit wspomogą również produkty, które zawierają dobroczynne szczepy bakterii. Należą do nich jogurty, maślanki czy kefiry.

Aby nasz układ trawienny funkcjonował prawidłowo należy również:

  • ograniczyć sól,
  • zrezygnować z alkoholu, papierosów i innych używek,
  • pić odpowiednią ilość wody,
  • uprawiać sport.

Suplementy wspomagające trawienie

Dobrze zbilansowana dieta jest kluczowa w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Często jednak nie wystarcza. W takim przypadku warto sięgnąć po preparaty wspomagające trawienie.

Zioła korzystnie wpływają na trawienie, dlatego warto na początek wybrać suplementy o naturalnym, ziołowym składzie. Dobrym wyborem dla osób zmagających się z problemami trawiennymi może okazać się tonik, który w swoim składzie będzie mieć wyciągi roślinne oraz olejki eteryczne z kurkumy, mięty, karczocha, rozmarynu oraz imbiru. Dokonaj zakupu suplementu Floradix Ochrona Jelit i ciesz się prawidłowym funkcjonowaniem układu trawiennego każdego dnia.

Suplement wspomagający trawienie znajdziesz w naszym sklepie tutaj.