Antybakteryjne działanie tymianku

Antybakteryjne działanie tymianku

O środkach antybakteryjnych w ostatnim czasie słyszymy wyjątkowo często. Okazuje się, że oprócz produktów do stosowania zewnętrznego, jest też coś, co stosować możemy od środka. Chodzi o tymianek. Choć kojarzy się nam głównie z kuchnią, to ma wiele cennych właściwości – w tym antybakteryjne. Więcej o nim w poniższym artykule.

Tymianek i jego antybakteryjne działanie

Kto z nas nie słyszał o tymianku? Jest on bardzo popularną przyprawą stosowaną w większości polskich domów. Jednak to, że wspaniale wzbogaca smak wielu potraw, nie jest jego jedynym atutem. Jest niezwykle przydatny dla naszego zdrowia. Wykazuje on silne działanie antybakteryjne, dlatego zapobiega powstawaniu zakażeń bakteryjnych. Ma także działanie przeciwgrzybiczne oraz przeciwwirusowe. Regularne stosowanie tymianku może między innymi wzmocnić naszą odporność, ale to nie wszystko. Jednak o tym, do leczenia jakich dolegliwości medycyna wykorzystuje tymianek, powiemy w następnym akapicie. Teraz zobaczmy, dzięki czemu tymianek jest tak cenny. Swoje właściwości zawdzięcza on szeregowi składników aktywnych takich jak:

  • minerały – między innymi potas, wapń, fosfor,
  • olejki eteryczne z przewagą tymolu,
  • witaminy z grupy B,
  • witaminę C,
  • flawonoidy.

Z jakimi dolegliwościami możemy walczyć przy pomocy tymianku?

W medycynie naturalnej tymianek wykorzystuje się do leczenia dolegliwości układu pokarmowego, a także moczowego. Jest on częstym składnikiem preparatów na ból gardła, ponieważ zawiera tymol – substancje hamującą wszelkie zapalenia. Walczysz z przykrym zapachem z ust? W tym też pomocny może być tymianek! Pomaga on przy biegunkach, zaparciach. Łagodzi schorzenia wątroby, jelit i żołądka. Wspomaga nasze trawienie. Jak widać tymianek to nie tylko zwykła przyprawa, ale skarb natury. Jak można go stosować? Wiele osób pije gotowe herbaty z tymianku, inni zaparzają sobie wywar z własnoręcznie lub kupionego ususzonego tymianku. Dla tych, którzy nie mają na to czasu świetnym rozwiązaniem są suplementy diety zawierające tymianek takie jak chociażby Uwemba.

Postaw na naturalne składniki

W branży farmaceutycznej występuje wiele bardziej lub mniej skutecznych leków. Jednak lepiej działać profilaktycznie niż później leczyć jakąś chorobę czy inne, niepożądane dolegliwości. Nasza planeta dostarcza nam wszystko, czego potrzebujemy. Bogactwo ziół, minerałów, witamin wręcz nas zachwyca. Przykładem jest właśnie tymianek. Postaw na naturalną pomoc w utrzymaniu właściwej pracy organizmu. Zainwestuj w suplement diety, jakim jest Uwemba. Jest to mieszanka ziół między innymi z bylicy rocznej i migdałecznika. Oprócz tymianku zawiera między innymi bardzo nam potrzebny cynk. Sięgnij po Uwemba-pastilles i wygraj z bakteriami.