Sposoby na mocne i zdrowe kości. Jak zapobiec ich łamliwości?

Sposoby na mocne i zdrowe kości. Jak zapobiec ich łamliwości?

Mocne i zdrowe kości – każdy chciałby je mieć, ponieważ to dzięki nim jesteśmy w stanie wykonywać codzienne czynności. Ludzkie kości są mocne i zdrowe od pierwszych lat życia. Z wiekiem działają jednak na nie czynniki, które mogą powodować, że kości słabną, a około 40 roku życia zaczynają powoli tracić swoją masę. Co zrobić, by je wzmocnić? Jak zapobiegać ich łamliwości?

Osłabienie kości – proces, który czeka każdego

Proces utraty masy kostnej spotka każdego, choć niektórym może nie dać się we znaki. Kobiety narażone są na utratę masy kostnej w momencie, w którym ich organizm przestanie produkować estrogeny, co bardzo gwałtownie wpływa na budowę kości i widocznie je osłabia. U mężczyzn proces ten postępuje łagodniej i w zasadzie równomiernie przez całe życie. Słabnące kości to wbrew pozorom nie tylko problem starszych ludzi. Choć osteoporoza i wzmożona łamliwość kości rzeczywiście najczęściej pojawia się w podeszłym wieku, jednak coraz częściej odnotowuje się przypadki zaawansowanej osteoporozy u ludzi młodych. Z czego to wynika? Prawdopodobnie ze złego stylu życia, diety bogatej w wysoko przetworzone produkty, małej ilości ruchu i braku odpowiedniej suplementacji.

Co robić, by zapobiec łamliwości?

Podstawowym sposobem na wzmocnienie kości i zapewnienie im odpowiedniej twardości na całe życie są zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiednia dawka ruchu. Co jednak dokładnie oznaczają zdrowe nawyki żywieniowe w kontekście kości? Przede wszystkim zatroszczyć się należy o odpowiednią ilość warzyw w diecie! Warzywa dostarczają dużej ilości witamin, w tym witaminy C, która stymuluje produkcję komórek odpowiedzialnych za rozwój i twardość kości. Ważne jest również, by do organizmu wprowadzać białko, jednak – co istotne – należy uważnie dobierać jego ilość! Zbyt mała ilość białka uniemożliwia odpowiednią budowę kości, jednak jego przesyt negatywnie wpływa na wapń – główny budulec naszych kości. Aby cieszyć się zdrowymi kośćmi i zminimalizować ryzyko łamliwości, należy dbać o trening siłowy. Ćwiczenia fizyczne, szczególnie siłowe, wzmacniają procesy, zachodzące w kościach.

Aby cieszyć się zdrowym układem kostnym, należy również dbać o odpowiednią suplementację. Składniki, za które szczególnie wdzięczne będą kości, to przede wszystkim wapń, magnez i szereg witamin. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala zabezpieczyć te mikroskładniki dla systemu kostnego, co jednak w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie zapewnić ich odpowiedniej ilości? W takim przypadku warto sięgnąć po sprawdzone i przebadane suplementy.

Suplementy dla kości – na co zwrócić uwagę?

Wybierając suplement, który zapewnić ma zdrowe i mocne kości, warto zwrócić uwagę na jego skład. Odpowiedni będzie produkt, który zawiera wapń i magnez, wspomagane cynkiem i witaminami, szczególnie tymi z grupy D!

Jednym z najlepszych produktów na rynku jest Floradix Wapń i Magnez w postaci smacznego toniku, który zdecydowanie optymalnie działa na system kostny. Produkt zawiera wapń i magnez oraz cynk, co ważne, składniki są tak dobrane, by maksymalnie umożliwić ich wchłanianie – to istotne, ponieważ wiele suplementów mimo dużej zawartości poszczególnych pierwiastków, nie utrzymują proporcji koniecznych do właściwego wchłaniania ich w organizmie.

Komu dedykowany jest Floradix Wapń i Magnez?

Preparat dedykowany jest szczególnie dzieciom i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu, jednak z powodzeniem może być stosowany przez osoby starsze oraz ludzi w średnim wieku. Co ważne, suplement nie wpływa jedynie na kości – odpowiednio zbilansowana kompozycja naturalnych składników aktywnych oddziałuje na odporność i siły witalne człowieka. Chcąc zachować zdrowie, warto sprawdzić jego działanie i przekonać się, że dbanie o zdrowie może być proste!