Sok Malinowy – Dlaczego Nie Powinno Zabraknąć Go W Naszej Kuchni?

Sok Malinowy – Dlaczego Nie Powinno Zabraknąć Go W Naszej Kuchni?

Sok malinowy znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Uwielbiany jest przez dorosłych oraz dzieci. Poznaj prozdrowotne działanie soku malinowego i przekonaj się, że warto mieć go w swojej kuchni!

Sok malinowy – właściwości

Sok malinowy – mało kto nie wie, czym jest. Od wielu lat nasze babcie i mamy robią zapasy latem po to, aby zimą wypić np. przepyszną herbatę. Jednak czy ma on jakieś specjalne właściwości? Czy rzeczywiście powinniśmy go stosować w porze zimowej i jesiennej? Maliny i tworzony z nich sok mają wiele właściwości leczniczych:

  • działanie przeciwgorączkowe;
  • zwalczanie niedokrwistości, dzięki żelazu i miedzi,
  • wspieranie pracy organizmu, dzięki taki witaminom jak magnez, potas czy wapń;
  • powstrzymywanie rozwoju bakterii biegunkowych;
  • hamowanie rozwoju nowotworów.

Zastosowanie soku malinowego

Sok malinowy stosować możemy do wielu rzeczy. Najczęściej dodajemy go do herbat i napojów. Sok malinowy:

  • można spożywać bezpośrednio lub w formie rozcieńczonej,
  • doskonale nadaje się do picia z wodą, herbatą,
  • powstaje w 100% owoców z malin,
  • nie zawiera szkodliwych dodatków, konserwantów.

Maliny uważane są za jedne z najsmaczniejszych owoców. Subtelny, słodko-kwaśny smak trudno pomylić z innymi owocami. Sok z malin najczęściej serwowany jest w okresie jesienno-zimowym, ponieważ świetnie radzi sobie z infekcjami górnych dróg oddechowych.

Jeśli masz ochotę na maliny w czystej i przystępnej postaci, sięgnij po sok z malin. Sok wyciskany jest starannie z wyselekcjonowanych malin. Dzięki temu swój smak i aromat zachowuje przez bardzo długi czas.

Olej z pestek malin – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Czy słyszałeś o oleju z pestek malin? Stosuje się go nie w kuchni, lecz w celach kosmetycznych. Coraz częściej na półkach sklepowych pojawiają się oleje z pestek malin. W nasionach malin znajduje się bardzo duża ilość pożądanych kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-3. Regularne stosowanie odpowiada za prawidłowe zachowanie bilansu wodnego skóry, dając uczucie gładkości i miękkości. Przyczynia się również do regeneracji skóry. Olej z pestek malin świetnie sprawdza się jako naturalny kosmetyk pielęgnujący, natłuszczający oraz wygładzający skórę.

Owoce malin mają szerokie zastosowanie. To wszystko dzięki właściwościom, jakie posiadają. Jeśli chcesz zakupić naturalne produkty z malin, w atrakcyjnych cenach, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą tutaj.