Skuteczne suplementy na gardło

Skuteczne suplementy na gardło

Problemy z gardłem mogą być bardzo dokuczliwe. Utrudnione połykanie, uczucie drapania, suchość i inne dolegliwości szczególnie często dopadają nas zimą. Jak temu zapobiegać? Na jakie suplementy warto postawić?

Ból gardła, suchość i inne dolegliwości – przyczyny

Problemy z gardłem dotykają zarówno dzieci, dorosłych, jak i osoby w starszym wieku. Zwykle nasilają się jesienią i zimą, ponieważ wtedy wirusy i bakterie działają ze wzmożoną aktywnością. Drapanie w gardle może być przyczyną wysuszenia błon śluzowych. Jest to zwykle dolegliwość spotykająca osoby, które dużo mówią. Są to na przykład nauczyciele, lektorzy bądź wokaliści. Suchość może być również spowodowana infekcją górnych dróg oddechowych. Zdarza się także, że występuje, jako efekt uboczny stosowania pewnych leków. Oczywiście przy często powracających dolegliwościach powinniśmy być czujni. Warto wtedy skonsultować się z lekarzem, ponieważ mogą one oznaczać poważniejsze choroby takie jak:

  • rak płuc i oskrzeli,
  • astma,
  • niewydolność krążenia.

Jakie domowe sposoby warto wypróbować w walce z suchością i dyskomfortem w gardle?

Miód, mleko i maliny – Jakie mieszanki pomagają?

Ból oraz suchość w gardle można złagodzić, a nawet zlikwidować, stosując kilka domowych sposobów. Jednak jak wspomnieliśmy wyżej, należy pamiętać, że jeśli w ciągu dwóch tygodni, mimo stosowania różnych metod, dolegliwości będą się utrzymywać, powinniśmy skonsultować to z lekarzem. Jakie domowe sposoby są najlepsze?

  • Mieszanka mleka, miodu i masła – Nie każdemu smakuje, jednak znacznie przyczynia się do złagodzenia gardła. Podgrzanie szklanki mleka, dodanie łyżki miodu oraz masła to proste czynności, które mogą przynieść nam ulgę. Wiele osób zjada po prostu łyżkę miodu. Ze względu na jego właściwości już samo to może się okazać skuteczne.
  • Sok malinowy lub herbata z sokiem malinowym – te pyszne owoce mają właściwości przeciwbólowe i antybakteryjne.
  • Woda z miodem – Czasem suchość w gardle spowodowana jest zbyt słabym nawodnieniem organizmu. W takim wypadku warto po prostu częściej sięgać po wodę. Miód dodatkowo łagodzi.

Takich skutecznych mieszanek jest zdecydowanie więcej. Jednak nie każdy ma czas i ochotę na ich przyrządzanie. Skutecznym suplementem na gardło jest Floradix Gardło.

Suplementy na gardło, które niosą ulgę

Jak wybrać odpowiednie suplementy na gardło? Przede wszystkim warto spojrzeć na skład. Im więcej naturalnych składników tym lepiej. Jednym z takich skutecznych produktów jest Floradix Gardło. Zawiera on ziołowe wyciągi wodne i destylaty tymianku, kwiatu rumianku, lipy czy anyżu. Pomaga nawilżyć wysuszoną błonę śluzową, działają łagodząco na podrażnienia gardła i strun głosowych. Odświeżają i wspierają naturalne mechanizmy obronne organizmu. Prócz tego ma wspaniały, przyjemny smak. Postaw na Floradix Gardło i zapomnij o dyskomforcie w gardle!