Metabolizm – Jak usprawnić jego pracę?

Metabolizm – Jak usprawnić jego pracę?

Odchudzasz się, ale efekty nie są zadowalające, mimo przestrzegania diety? To może być oznaka spowolnionego metabolizmu. Choć jest on uwarunkowany genetycznie, to możemy mieć na niego pewien wpływ. Jak pobudzić metabolizm?

Czym jest metabolizm?

Metabolizm jest to cały szereg reakcji zachodzących w organizmie, dzięki którym z pożywienia pozyskujemy i wykorzystujemy energię oraz składniki odżywcze potrzebne do podtrzymania procesów życiowych. Mówiąc wprost – dzięki metabolizmowi żyjemy. Równowaga metaboliczna w naszym organizmie nazywana jest homeostazą. Mówi się, że niektórzy mają dobrą przemianę materii lub szybki metabolizm, a inni wolny. Osoby z szybkim metabolizmem mimo jedzenia dużych ilości pokarmu czy biernego trybu życia nie mają problemów z utrzymaniem szczupłej sylwetki. Natomiast Ci, którzy metabolizm mają powolny nierzadko muszą się namęczyć, aby mieć pod kontrolą wagę. Choć metabolizm dziedziczymy po rodzicach lub dziadkach, to mamy pewien wpływ na jego pracę. Jak pobudzić metabolizm?

Jak pobudzić nasz metabolizm?

Jedzenie samych warzyw i owoców, to nie jest dobry sposób na pobudzenie metabolizmu. Tym bardziej głodzenie się. Długotrwałe efekty przyniosą regularne działania – zmiana trybu życia. Poniżej kilka rad, które wyjaśniają co można robić dla swojego metabolizmu oraz co to daje:

  • regularnie się ruszaj – bieganie, jeżdżenie na rowerze, pływanie… To tylko kilka z wielu możliwości. Najlepsze efekty przynoszą jednak treningi interwałowe, podczas których ćwiczymy na zmianę w szybkim i normalnym tempie. Strategia ta pomaga zużywać więcej tlenu i szybciej wykorzystywać energię przez mitochondria.
  • przyjmuj kwasy tłuszczowe omega-3 – spożywanie ich wpływa na metabolizm, dlatego warto wprowadzić do diety tłuste ryby, orzechy czy olej lniany,
  • sięgnij po suplementy diety i uzupełniaj witaminy wraz z minerałami – suplementy takie jak Uwemba, zawierające między innymi cynk, mogą przynieść bardzo pozytywne skutki,
  • pij zieloną herbatę – okazuje się, że wypijanie codziennie 5 kubków zielonej herbaty o pojemności 250 ml może zwiększyć przemianę materii o 90 kcal.
  • Zaczynaj dzień od pożywnego śniadania – wiele osób ma zwyczaj wychodzić z domu bez śniadania, jednak badania dowodzą, że zjedzenie pożywnego posiłku do godziny po obudzeniu znacznie przyspiesza pracę metabolizmu.

Szybkie działanie

Oczywiście wprowadzenie szeregu zmian do naszego życia nie przyniesie efektów już po dwóch dniach. Jednak im szybciej zadziałamy, tym większa satysfakcja. Ruch i zdrowa dieta to podstawa, jednak warto wspomóc swój metabolizm odpowiednim suplementem diety. Jaki wybrać?

Warto postawić na suplement diety, który jest sprawdzony i zawiera naturalne składniki. Jednym z nich jest Uwemba w pastylkach. To mieszanka bylicy rocznej z cynkiem i wieloma, innymi ziołami. Dzięki zawartości cynku nie tylko pobudza nasz metabolizm, ale także poprawia pracę układu odpornościowego. Wypróbuj Uwemba-Pastilles i ciesz się smukłą sylwetką!