Magnez – Dlaczego Warto Pamiętać O Jego Suplementacji?

Magnez – Dlaczego Warto Pamiętać O Jego Suplementacji?

Magnez pełni bardzo ważną rolę w naszym organizmie, ale mało osób zwraca uwagę na jego odpowiednią suplementację, co jest ogromnym błędem. Warto zatem zapoznać się z właściwościami magnezu oraz jego prawidłową suplementacją. Jest coraz więcej osób, które wymagają dodatkowej dawki magnezu.

Magnez i jego prozdrowotne właściwości

Magnez powinien być jednym z głównych składników zdrowej diety. Posiada on ogromny wpływ na zdrowie. Posiada wiele właściwości zdrowotnych:

  • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
  • pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów,
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni,
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych,
  • pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.

Jak widać magnez ma naprawdę wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Jeśli chcemy rozpocząć dodatkową suplementację, to bardzo ważne, aby skonsultować to wcześniej z lekarzem. Najłatwiej będzie wybrać się na badania, które wskażą czy nasz organizm otrzymuje odpowiednią ilość magnezu.

Zwiększone zapotrzebowanie magnezu – u kogo?

Każdy z nas ma inne potrzeby przyswajania magnezu. W przypadku niektórych chorób oraz wykonywanych prac, spożywanie magnezu jest zalecane w większej ilości. Są to przede wszystkim kobiety w ciąży, osoby narażone na stres i pracujące fizycznie, uczniowie i studenci, kobiety karmiące piersią, osoby chore na cukrzycę lub choroby przewlekłe, osoby będące na diecie.

Zwiększoną ilość magnezu powinny przyjmować także osoby, które nie stosują zdrowej i zbilansowanej diety. To samo dotyczy osób palących papierosy, pijących alkohol, biorących leki antykoncepcyjne, uspokajające, antybiotyki. Do organizmu nie są dostarczane wtedy wszystkie potrzebne składniki, dlatego tak ważna jest ich dodatkowa suplementacja.

Magnez – suplementacja

Odpowiednia suplementacja jest bardzo ważna, dlatego po zrobieniu niezbędnych badań i konsultacji z lekarzem, możemy rozpocząć przyjmowanie dodatkowej dawki tego pierwiastka. Na rynku bardzo popularnym suplementem jest Floradix Magnez. Jest on w płynnej postaci, dzięki czemu szybciej się wchłania. Ten suplement zawiera ekstrakty ziołowe oraz koncentraty soków owocowych - jest w pełni naturalny.

Floradix Magnez oraz wiele innych suplementów diety znajdziesz w naszym sklepie tutaj.