Jak zadbać o swoje serce?

Jak zadbać o swoje serce?

Zdrowe serce to podstawa. Choroby układu krążenia to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Nasze serce jest tak niesamowicie skonstruowane, że gdyby nie różne, niezależne czynniki mogłoby działać do 150 lat. Niestety na skrócenie jego żywotności często wpływ mamy my sami.

Zdrowe serce, a nasze codzienne nawyki

Dbać o serce powinniśmy od najmłodszych lat. Rodzice już od początku powinni pomagać swoim dzieciom wprowadzać w życie zdrowe nawyki. Bez względu na to, o jakim schorzeniu pomyślimy, lepsze są profilaktyczne działania zapobiegające, niż leczenie skutków choroby. Jakie nawyki warto wypracować? Poniżej kilka z nich:

  • Dbaj o zdrową dietę oraz odpowiednie nawodnienie organizmu – aby wspomagać nasz układ krążenia przede wszystkim musimy dostarczać do naszego organizmu kwasy omega-3. Obniżają one poziom złego cholesterolu oraz regulują ciśnienie tętnicze. Natomiast regularne nawadnianie organizmu ma bardzo pozytywny wpływ na pracę serca, ponieważ dzięki temu sprawniej pompuje ono krew.
  • Zapewniaj swojemu organizmowi ruch - pewne badania dotyczące zdrowia wskazują, że bierny tryb życia zdecydowanie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca. Okazuje się, że już 8 tysięcy kroków dziennie wystarczy, aby wspomóc swoje zdrowie.
  • Wysypiaj się, ale nie śpij za długo - dorosły człowiek w ciągu doby powinien spać od 6 do 8 godzin. Zarówno krótszy, jak i dłuższy sen niekorzystnie wpływa na nasz układ krążenia.
  • Staraj się ograniczać stres – nie zawsze jest to możliwe, ale w sytuacjach na które nie masz wpływu nie przeciążaj niepotrzebnie serca.
  • Regularnie się badaj! – nawet jeśli wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, nasz organizm może wołać o pomoc. Regularne badania są niezbędne, jeśli nie chcemy, by okazało się za późno.
  • Zaopatrz się we wspomagające suplementy diety – zdarza się, że mimo odpowiedniej diety w naszym organizmie pojawiają się pewne niedobory. Pomocą są dla nas różne suplementy diety. Bez względu na to, czy nasz organizm daje wyraźne znaki niedoboru jakiegoś składnika, czy pozornie niczego nam nie brakuje, profilaktycznie warto spożywać żelazo i różne witaminy w sprawdzonych produktach takich jak Floradix Żelazo.

Suplementy diety – Czy naprawdę warto ich używać?

Układ krążenia jest jednym z najważniejszych układów naszego organizmu. To właśnie dzięki niemu do komórek dociera tlen oraz substancje odżywcze. Prościej mówiąc – dzięki niemu żyjemy. Dla jego poprawnego funkcjonowania potrzebne jest dostarczanie do naszego organizmu wielu różnych minerałów. Jednym z najważniejszych jest żelazo, a sama dieta często okazuje się niewystarczająca, by zapewnić nam jego niezbędną ilość. Ogromnie ważne są także witaminy, a większości z nich nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć sam. Są to niepodważalne powody, dla których warto zainwestować w suplement diety. Ale jaki wybrać? Nasze serce dziennie przepompowuje około 7 tysięcy litrów krwi. Jak widać naprawdę ma co robić, więc warto je wspierać najlepszymi produktami. Świetnym wyborem będzie wyżej wspomniany Floradix Żelazo. Jego skład zawiera równocześnie żelazo oraz witaminy, więc zbędne będzie kupowanie kilku produktów. Składnikami dodatkowymi są wyciągi z kopru włoskiego i kłącza perzu, które wspomagają układ trawienny, a to ma pozytywny wpływ na proces przyswajania żelaza. Jego ogromną zaletą jest także płynna formuła, która u dzieci sprawdza się zdecydowanie lepiej niż tabletki. Postaw na nasz produkt i pomóż swojemu sercu!