Herbaty I Ich Prozdrowotne Właściwości

Herbaty I Ich Prozdrowotne Właściwości

Herbata jest napojem spożywanym bardzo często. Jest wielu koneserów herbat, którzy lubują się w poznawaniu nowych smaków. Czy wiesz, że regularne spożywanie wielu rodzajów herbat pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu? Poznaj herbaty, które posiadają właściwości prozdrowotne.

Herbata z morwy białej

Liście morwy białej posiadają właściwości lecznicze. Natomiast owoce przypominają wyglądem jeżyny, są jadalne. Regularne picie herbaty z morwy białej wpływa na:

  • odchudzanie – właściwości tej rośliny blokują wchłanianie cukru. Napar z morwy powinien być regularnie pity przez osoby zmagające się z nadwagą oraz cukrzycą. W sposób naturalny działa odchudzająco;
  • cukrzycę – składniki zawarte w morwie białej spowalniają wzrost poziomu cukru we krwi po posiłkach. Przygotowanie herbaty z morwy białej nie jest skomplikowane. Cukrzykom zaleca się jej picie 1-2 razy dziennie;
  • serce – morwa biała wpływa na zmniejszenie cholesterolu oraz trójglicerydów. Roślina ta posiada także właściwości antyoksydacyjne, które wpływają korzystnie na leczenie miażdżycy.

Herbata z morwy białej – przekonaj się do jej niezwykłego smaku. Już po kilku tygodniach regularnego spożywania poczujesz się znacznie lepiej.

Herbata z szałwii i jej właściwości prozdrowotne

Roślina szałwii jest szeroko wykorzystywana w gastronomii czy kosmetologii. Posiada wiele właściwości, dzięki którym pozytywnie wpływa na nasz organizm. Szałwia nadaje się dla:

  • kobiet, które zmagają się z dolegliwościami miesiączkowymi i menopauzalnymi;
  • kobiet, w celu powtrzymania laktacji;
  • osób, które zmagają się z problemami skórnymi;
  • osób, które chcą zadbać o prawidłowe trawienie.

Inne, często wybierane herbaty posiadające właściwości prozdrowotne

  • herbata z pokrzywy – zawiera wiele minerałów i witamin, które korzystnie wpływają na organizm. Herbata ta wykorzystywana jest przy wielu dolegliwościach. Świetnie nadaje się przy chorobach alergicznych, infekcjach czy zapaleniach. Jest również polecana kobietom w ciąży. Regularne picie herbaty w sposób naturalny wpływa na dobrą kondycje włosów i paznokci;
  • melisa – polecana w przypadku dolegliwości z zakresu układu pokarmowego: wzdęcia, niestrawność, zaparcia. Picie naparu z melisy zalecane jest na ukojenie nerwów. Posiada również właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne oraz przeciwzapalne;
  • skrzyp polny – herbata ze skrzypu świetnie nada się jako środek łagodzący problemy metaboliczne. Roślina ta, dzięki swoim właściwościom jest znana szczególnie kobietom. Regularne spożywanie naparów wpływa na dobra kondycję włosów czy paznokci.

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Możemy wybierać ich smaki spośród wielu. Warto również zwracać uwagę na działanie zdrowotne tych napoi, gdyż ich regularne spożywanie przyczynić się może do poprawy naszego samopoczucia, zdrowia oraz lepszego wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Herbatę z morwy białek oraz wiele innych herbat o działaniu prozdrowotnym znajdziesz tutaj.