Floradix Ochrona Jelit - Zioła, Leki, Syropy

Floradix Ochrona Jelit - Zioła, Leki, Syropy

Coraz większa ilość Polaków skarży się na problemy trawienne, bóle brzucha. Niewielu z nas chce diagnozować przyczynę problemów. Bardzo ważne są jednak regularne badania, tym bardziej, kiedy doskwierają nam dolegliwości. Problemy z jelitami bardzo ciężko jest zdiagnozować, mogą prowadzić one do wielu chorób, dlatego nie powinniśmy rezygnować z profilaktyki.

Objawy choroby – jak je rozpoznać?

Objawami chorób układu trawiennego są przede wszystkim:

  • biegunka,
  • bóle brzucha,
  • wymioty,
  • zaparcia,
  • wzdęcia,
  • zmęczenie,
  • nadmierny apetyt.

Każdy z objawów może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Badaniami diagnozującymi choroby jelit są gastroskopia, endoskopia, rektoskopia i kolonoskopia. Jeśli objawy utrzymują się przez dłuższy czas, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje nas na dalsze badania.

Choroby jelit – które z nich występują najczęściej?

Problemy zdrowotne związane z jelitami są trudne do zdiagnozowania. Warto jednak mieć świadomość, jakie choroby mogą wiązać się z objawami problemów trawiennych. Na samym początku musimy podzielić schorowania ze względu na umiejscowienie: na jelito cienkie i grube. Jelito cienkie dostarcza niezbędnych substancji podczas trawienia, natomiast jelito grube stanowi środowisko dla mikroflory bakteryjnej odpowiedzialnej za wytwarzanie witamin B i K, a także jest ostatnim odcinkiem układu pokarmowego.

Z jelitem cienkim wiążą się takie choroby jak: zespół krótkiego jelita, zespół rozrostu bakteryjnego, enteropatia z utratą białka, zespół jelita drażliwego. Natomiast w obrębie jelita grubego najczęstszymi problemami są: niedokrwienia jelit, niedrożności, nadwrażliwości pokarmowej czy też chorób pasożytniczych.

Jak zadbać o jelita?

Co robić, żeby nie doszło do wyżej wymienionych chorób? Jak temu zaradzić? Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na codzienną dietę. Czy są to produkty naturalne, czy wysoko przetworzone. Jeśli spożywamy dużo produktów takich jak fast-food czy słodycze – należy je ograniczyć, a najlepiej odstawić całkowicie. Nie powinniśmy przejadać się lub jeść o późnych porach. Nasz organizm bardzo ciężko trawi wtedy pokarm. Powinniśmy wprowadzić do swojej diety rośliny strączkowe, kiełki, sałaty. Unikajmy spożywania tłustych, ciężkostrawnych mięs.

Suplementacja na zdrowe jelita!

Aby wspomóc pracę jelit i trawienie warto jest sięgnąć po suplementy, takie jak na przykład: Floradix Ochrona Jelit. Regularne zażywanie produktów tego typu wspomoże pracę jelit, zapewniając przy tym odpowiednią florę bakteryjną.

Floradix Ochrona Jelit to uzupełniający dietę środek zawierający mnóstwo witamin, magnezu, wyciągu z imbiru, mięty, kurkumy, rozmarynu. Jest to znany suplement, z którego mogą korzystać nawet dzieci powyżej lat 12. Dzięki tego typu środkom, nasz układ pokarmowy znacznie łatwiej będzie pracował.

Odpowiednia dieta, unikanie stresu, prawidłowe nawodnienie organizmu oraz suplementacja niezbędnych witamin zapobiega powstawaniu problemów z jelitami. Zadbaj o nie już dziś!

Suplement Floradix Ochrona Jelit zakupisz w naszym sklepie tutaj.