Floradix Floravital - Witaminy Dla Kobiet W Ciąży

Floradix Floravital - Witaminy Dla Kobiet W Ciąży

Wiele kobiet jeszcze w trakcie planowania ciąży zastanawia się, po jakie witaminy warto sięgnąć. Stan kobiety w ciąży powinien być kontrolowany, a wszelkie niedobory witamin uzupełniane. Jeśli jednak szukasz suplementu bez recepty, który w 100% jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Suplementacja podczas ciąży – dlaczego nie powinniśmy o niej zapomnieć?

Już w okresie planowania ciąży każda kobieta powinna pomyśleć o odpowiedniej suplementacji. Po zrobieniu wyników badań dowiemy się, czy w naszym organizmie występują niedobory witamin. W trakcie ciąży nasz organizm potrzebuje znacznie większej ilości witamin i minerałów. Nieodpowiednie dostarczanie składników odżywczych może doprowadzić do niebezpiecznych powikłań podczas ciąży, a nawet porodu. Niedobór witamin może doprowadzić do:

  • anemii,
  • ciągłego uczucia zmęczenia,
  • zaburzenia trawienia,
  • problemów z koncentracją i skupieniem uwagi,
  • problemów ze snem.

Brak odpowiednich witamin w organizmie może negatywnie wpłynąć nie tylko na zdrowie matki, ale również i na prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego wszystkie niepokojące sygnały powinno się konsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

Suplementacja – o czym jeszcze należy pamiętać w trakcie ciąży?

Aby uzyskać odpowiedni poziom witamin w naszym organizmie ważna jest nie tylko odpowiednia suplementacja. O czym każda kobieta w okresie ciąży lub tuż przed nią powinna pamiętać?

  • Zdrowa dieta – wprowadzenie jej jest konieczne. Powinna być ona bogata w węglowodany, tłuszcze, białka oraz witaminy i minerały. Warto ograniczyć spożywanie wysoko przetworzonych produktów. Dieta powinna być bogata przede wszystkim w produkty zawierające witaminę D3, jod, żelazo, magnez, kwas foliowy oraz kwasy DHA. To dzięki połączeniu tych składników zadbamy o siebie oraz o prawidłowy rozwój naszego dziecka.
  • Aktywność fizyczna – kobieta, która spodziewa się dziecka nie powinna rezygnować z aktywności fizycznej. Chyba, że lekarz prowadzący zaleci inaczej. Jeśli nie ma przeciwskazań, to spacery, ćwiczenia dla kobiet w ciąży czy pływanie pozytywnie wpłyną na organizm.
  • Wypoczynek – w trakcie trwania ciąży relaks i wypoczynek są bardzo ważne. Zrelaksowana mama to zdrowe dziecko. Dlatego w tym czasie wypoczywaj dużo i oszczędzaj się.

Suplementacja w ciąży – na jaki produkt warto się zdecydować?

Floradix Floravital to jeden z coraz częściej wybieranych przez kobiety w ciąży suplementów. Oczywiście przed początkiem suplementacji warto skonsultować się z lekarzem. Produkt ten jest przebadany i w 100% bezpieczny. Floradix Floravital zawiera najważniejsze wyciągi z owoców dzikiej róży, żelazo, witaminy oraz liczne zioła. Płynna forma suplementu sprawia, że znacznie szybciej się wchłania. Jakie są zalety jego stosowania? Przede wszystkim reguluje metabolizm energetyczny, dzięki czemu szybko pożegnamy się ze zmęczeniem i znużeniem. Przyczynia się również do prawidłowej produkcji krwinek i hemoglobiny, które są bardzo ważne w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Floradix Floravital i inne produkty z naszego sklepu znajdziesz tutaj.