Ashwagandha – Skuteczna czy przereklamowana?

 

Ashwagandha, znana również, jako żeń-szeń indyjski, to roślina adaptogenna, która od wieków stosowana jest w medycynie, szczególnie pod kątem właściwości uspokajających. Ashwagandha ma wiele potencjalnych właściwości prozdrowotnych. Ale czy naprawdę jest aż tak skuteczna dla osób zestresowanych?

Właściwości ashwagandhy

Badania naukowe nad ashwagandhą potwierdzają wiele z jej potencjalnych właściwości prozdrowotnych. To między innymi:

 

 • wzmacnianie odporności,
 • zmniejszenie stresu i lęku,
 • poprawa funkcji poznawczych,
 • zmniejszenie bólu i stanów zapalnych,
 • uspokajanie i poprawa jakości snu.

Działanie ashwagandhy opiera się na dwóch grupach związków: witanolidach i glikowitanolidach. Witanolidy występują w zielu i mają właściwości antynowotworowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Glikowitanolidy, obecne w korzeniu, odpowiadają za działanie adaptogenne, czyli zmniejszają zaburzenia organizmu wywołane stresem, pozytywnie wpływają na układ nerwowy i immunologiczny, a także zmniejszają uczucie zmęczenia.

Niezbędne właściwości uspokajające

W dzisiejszych czasach nie brak nam stresów. Każdego tygodnia docierają do nas setki negatywnych informacji. Właśnie dlatego nasz układ nerwowy może potrzebować wsparcia. Suplementy z ashwagandhą, choć wydawałoby się, że to zwykła roślina, która niewiele może zdziałać, są naprawdę dużą pomocą dla wielu osób narażonych na większy stres.

Jak wybrać odpowiedni suplement z ashwagandhą

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów z ashwagandhą. Przy wyborze odpowiedniego suplementu warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • jakość składników – wybierz suplement, który zawiera pełnowartościowe ekstrakty z ashwagandhy, taki jak Floradix Spokój i Równowaga,
 • forma suplementu – wybierz suplement, który jest wygodny w spożyciu,
 • cena – nie warto przepłacać – lepiej sięgnąć po sprawdzony suplement w przystępnej cenie.

Ashwagandha jest ogólnie uważana za bezpieczną, ale niektóre osoby powinny zachować ostrożność w jej stosowaniu. Dotyczy to osób:

 • z chorobami tarczycy,
 • przyjmujących leki o działaniu ośrodkowym,
 • z nadciśnieniem lub cukrzycą,
 • z wrzodami żołądka,
 • w ciąży lub karmiących piersią.

Postaw na Floradix Spokój i Równowaga z ekstraktem z Ashwagandhy

Czujesz duże zmęczenie? Masz wrażenie, że przez stres nie jesteś już sobą? Potrzebujesz czegoś naturalnego, co pomoże Ci się wyciszyć i przetrwać stresujący czas? Nie musisz daleko szukać ani wydawać mnóstwa pieniędzy! Wystarczy, że postawisz na wspomniany wcześniej suplement diety, jakim jest Floradix Spokój i Równowaga. To produkt w formie toniku. Zawiera połączenie ekstraktu z ashwagandhy z innymi ziołami, a także z wyciągami z owoców i witaminami. Floradix Spokój i Równowaga jest suplementem naturalnym, pełnym zdrowych i starannie wyselekcjonowanych składników. Nie zawiera glutenu ani zbędnych dodatków, co sprawia, że nadaje się dla większości alergików. Ashwagandha to naturalny suplement diety, który może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Jeśli szukasz sposobu na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia, warto rozważyć stosowanie ashwagandhy w postaci suplementu diety, jakim jest Floradix Spokój i Równowaga.