Jak załagodzić pierwsze objawy bólu gardła u dzieci?

Jak załagodzić pierwsze objawy bólu gardła u dzieci?

Masz dziecko w wieku przedszkolnym? A może po domu chodzi mały pierwszoklasista? Na pewno wiesz, jak uciążliwy jest ból gardła u dzieci. Nasze pociechy robią się wtedy bardzo markotne, nie chcą jeść, a nam pękają serca. Jak załagodzić pierwsze objawy bólu gardła u dzieci? Dlaczego dzieci tak często boli gardło? Powiemy o tym w poniższym artykule.

Ból gardła u dziecka – Przyczyny

Nikt z nas nie lubi cierpieć na ból gardła. Najpierw nieprzyjemnie łaskocze, później utrudnia połykanie. Tym bardziej niekorzystnie wpływa on na dzieci. Skąd bierze się tak częsty wśród maluchów ból gardła? Trzeba zaznaczyć, iż sam w sobie nie jest chorobą, ale objawem czegoś innego, na przykład infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Chodzi o przeziębienie bądź grypę. Bólowi gardełka zazwyczaj towarzyszą inne objawy, takie jak kaszel, katar, gorączka lub ból głowy. Jednak, jeżeli Twoje dziecko od czasu do czasu delikatnie boli gardło, bez innych objawów, przyczyną może być czynnik inny niż infekcja, na przykład:

  • alergia,
  • wdychanie dymu,
  • zanieczyszczenie powietrza – smog,
  • skutki uboczne leków.

Jak możemy łagodzić ból gardła? Oczywiście, gdy dyskomfort utrzymuje się przez dłuższy czas powinniśmy udać się z naszą pociechą do lekarza. Ale najpierw warto spróbować domowych metod.

Domowe sposoby na łagodzenie objawów bólu gardła

Nie można zapominać, że żadnych objawów nie można bagatelizować. Ból gardła, który utrzymuje się przez dłuższy czas mimo stosowania leków powinien być skonsultowany z lekarzem. Jednak nie zawsze trzeba od razu udawać się do gabinetu lekarskiego. Domowe sposoby są zdrowe i naturalne. Co warto wykorzystać? Poniżej kilka propozycji niwelowania objawów bólu gardła:

  • Nawilżaj powietrze w pokoju dziecka – nawilżone otoczenie pozwoli zredukować ryzyko podrażnienia gardła i ułatwi maluchowi spokojny sen.
  • Postaw oczyszczacz powietrza lub przydatne do tego kwiaty, takie jak Sansewieria.
  • Nawilżaj błonę śluzową gardła z wykorzystaniem lekko schłodzonych napojów z dodatkiem cytryny, miodu lub soku z malin. W ten sposób wzmacniasz także układ immunologiczny dziecka.
  • Jeśli dziecko ma kilka lat można przygotować płukanki. Najlepiej w tej roli sprawdzą się napary z rumianku, szałwii, tymianku, czarnego bzu lub woda z sodą oczyszczoną.
  • Stosuj suplementy diety, takie jak Fitobimbi.

Skupmy się na ostatnim sposobie. Jakie suplementy diety są najlepsze?

Nie wszystko jest równie skuteczne

W aptekach możemy spotkać się z wieloma suplementami diety zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mając tak ogromny wybór ciężko podjąć decyzję. Na co w takim razie zwracać uwagę? Stawiaj na suplementy, które są sprawdzone i mają jak najbardziej naturalny skład. Przecież nie jest tajemnicą, że to, co naturalne wchłania się najlepiej. Oczywiście nie jest możliwe by każdy suplement zawierał naturalne składniki w 100%, ale im więcej, tym lepiej. Chodzi o zdrowie naszych dzieci. Co sprawdzi się w walce z bólem gardła? Jednym z takich suplementów jest wspomniany wyżej Fitobimbi. Działa ochronnie na błony śluzowe gardła w stanach podrażnienia wywołanych przeziębieniem, alergią oraz zanieczyszczeniami takimi jak: smog, dym oraz kurz. Łagodzi symptomy takie jak: suchość, pieczenie, ból i trudności w połykaniu. Postaw na Fitobimbi i zapewnij dziecku zdrowe gardełko.