Jak sobie poradzić z zatrzymaniem wody w organizmie?

Jak sobie poradzić z zatrzymaniem wody w organizmie?

Obecnie coraz więcej osób zmaga się z zatrzymywaniem wody w organizmie. Jest to częsty problem, zwłaszcza u kobiet w drugiej części cyklu menstruacyjnego, choć dotyka on również mężczyzn. Co jest przyczyną zatrzymywania się wody, jakie są tego objawy, a przede wszystkim jak sobie radzić z tym problemem?

Zatrzymanie wody – nieprzyjemna przypadłość

Zatrzymywanie wody w organizmie, choć nie brzmi jak poważna choroba, daje wiele bardzo nieprzyjemnych objawów. Skutkami nadmiernej ilości wody w tkankach są opuchlizny – szczególnie na twarzy, dłoniach, nogach i stopach, uczucie ciężkości, wahania wagi, duży cellulit. Opuchlizna i obrzęki to często efekt magazynowania w tkankach wody, czemu towarzyszy uczucie zmęczenia, obniżony nastrój, zwiększona drażliwość, apatia. Warto zauważyć, że niepokojące objawy najczęściej nasilają się rano i wieczorem lub w upalne dni – naczynia krwionośne są wtedy rozszerzone, co potęguje powstawanie opuchlizny. Co wywołuje nadmierne zatrzymywanie wody, które jest tak nieprzyjemną przypadłością? Paradoksalnie przyczyną zatrzymania wody jest jej zbyt małe spożycie! Gdy organizm nie otrzymuje minimum 2 litrów płynów dziennie, zaczyna je magazynować w tkankach, co wywołuje opisane powyżej dolegliwości. Innym powodem zatrzymywania wody jest zła dieta, bogata w sól. Efekt zatrzymania wody wzmaga też siedzący tryb życia oraz obecność toksyn w organizmie. Czasem efekt zatrzymania wody jest skutkiem przyjmowania niektórych leków, jeśli ich zmiana nie jest możliwa ze względu na stan zdrowia, warto szczególnie przyjrzeć się zagadnieniu zatrzymywania wody w tkankach.

Zatrzymywanie wody w organizmie – jak sobie radzić?

Zatrzymywanie wody w tkankach jest nieprzyjemną dolegliwością, która wpływa negatywnie zarówno na wygląd człowieka, jak i jego samopoczucie. Jak sobie poradzić z tym problemem? Istnieje szereg metod, które warto wprowadzić, by pozbyć się nadmiaru wody i zabezpieczyć organizm przed nawrotem tej przypadłości. Przede wszystkim warto przyjrzeć się swojej diecie. Podstawowym krokiem, jaki należy podjąć, jest regularne uzupełnianie płynów – wypijanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Gdy organizm przyzwyczai się do optymalnej ilości wody, przestanie magazynować zapasy. Kolejnym krokiem jest zmiana nawyków żywieniowych, szczególnie ograniczenie spożywania soli i żywności przetworzonej. Zdrowe przekąski i dieta bogata w świeże owoce i warzywa oraz produkty naturalne to podstawa sukcesu w walce z nadmiarem wody! Chcąc poradzić sobie z tym problemem, warto również zadbać o umiarkowaną aktywność fizyczną. Ruch sprawia, że komórki organizmu działają sprawniej i odprowadzają nadmiar wody samoistnie.

Gdy zmiana trybu życia zawodzi…

Jeśli wprowadzenie powyższych zmian nie przynosi oczekiwanych efektów, warto zastanowić się, czy przyczyną magazynowania wody w organizmie nie są zgromadzone w nim toksyny! W walce z zatrzymywaniem wody warto wtedy wspomóc się sprawdzonymi suplementami, które pomogą zachować równowagę organizmu. Jednym z najczęściej wybieranych suplementów jest Floradix Detox który w naturalny sposób wspomaga detoksykację organizmu, usuwając z niego toksyny i substancje trujące. Przeprowadzenie detoksu z pomocą suplementu Floradix pomaga odzyskać harmonię ciała, z którego usunięte zostaje wiele szkodliwych substancji, w tym zgromadzona w tkankach woda! Ciało staje się lżejsze i zdrowsze, a suplement dba o to, by nastała w nim równowaga. Co więcej, Floradix Detox dba o profilaktykę, by – wraz ze zmianą stylu życia – zabezpieczyć organizm przed nawrotem złych substancji i ponownym narastaniem problemu.

Floradix Detox – w trosce o równowagę

Odpowiednio skomponowany, całkowicie naturalny suplement diety Floradix Detox to skuteczna pomoc dla organizmu w walce z zanieczyszczeniami. Organizm, który pozbywa się toksyn, nadmiaru wody i szkodliwych substancji, staje się lekki, zdrowy i pełen energii. Pozwala to podjąć kolejne kroki w walce o trwałą zmianę stylu życia na zdrowszy.