Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu zmaga się z dolegliwościami ze strony gardła i układu głosowego. Choroby i anomalie to nie zawsze ból, często bardziej uciążliwą przypadłością okazują się chrypka i drapanie w gardle. Leczenie tych dolegliwości nie zawsze kończy się sukcesem, jednak istnieją nowoczesne, a jednocześnie naturalne metody walki z chrypką i drapaniem w gardle, które warto wypróbować.
Komu najbardziej zagraża chrypka?
Choć chrypka i drapanie w gardle spotkać może praktycznie każdego, istnieje grupa osób, które są zdecydowanie bardziej narażone na tego typu dolegliwości, w związku z czym powinny zdecydowanie zagłębić temat leczenia, by móc przygotować się na ewentualne oznaki ze strony gardła. Zdecydowanie w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby palące tytoń, alergicy, osoby pracujące w otoczeniu różnego rodzaju pyłów, aerozoli, zanieczyszczeń powietrza oraz osoby, dla których gardło jest narzędziem pracy. Są to nauczyciele, wykładowcy, lektorzy, aktorzy, piosenkarze, radiowcy i wszelkiego rodzaju mówcy. Chrypka nie jest jednak spowodowana jedynie niewłaściwym lub nadmiernym używaniem głosu oraz warunkami otoczenia, czasem wywołują ją polipy, torbiele i guzki w obrębie strun głosowych. Bardzo często wywołują ją infekcje wirusowe lub bakteryjne.
Jak odpowiednio dbać o gardło i struny głosowe, by przeciwdziałać chrypce?
Zanim chrypka rozwinie się na dobre, warto zadbać o profilaktykę – szczególnie, gdy jest się w grupie podwyższonego ryzyka! W jaki sposób to robić? Aby przeciwdziałać chrypce i przykrym infekcjom gardła, warto dbać o odpoczynek krtani – gdy ma się świadomość jej obciążenia, warto robić przerwy w mówieniu, by narządy głosu mogły się zregenerować. Bardzo istotne jest też ograniczenie spożywania i picia produktów, mających drażniący wpływ na instrument głosu (są to np. alkohol, kawa, mocna herbata, bardzo słodkie płyny, produkty z ostrymi przyprawami oraz wyjątkowo gorące lub zbyt zimne płyny i potrawy) oraz wyeliminować palenie papierosów. Zamiast nich warto wybierać letnie napary ziołowe i duże ilości wody. Odpowiednie nawodnienie całego organizmu jest ważne, jednak w przypadku gardła ma ono szczególne znaczenie.
Jakie zioła wspomagają walkę z chrypką i drapaniem w gardle?
Istnieje szereg roślin, które przygotowane w odpowiedni sposób są naturalnym lekarstwem, wspomagającym pracę gardła. W profilaktyce i leczeniu aparatu głosu warto stosować:
- tymianek,
- kwiat rumianku,
- napar z kwiatu lipy,
- anyż gwiazdkowy,
- kminek,
- owoc kopru włoskiego,
- olejki eteryczne (eukaliptusowy, miętowy, cytrynowy),
- miód.
Substancje te – odpowiednio przygotowane i spożyte – mogą być dobrą alternatywą dla leków, korzystając z mocy natury mogą pomóc zachować zdrowie w kwestii głosu i gardła.
Gdy potrzeba kompleksowej pomocy!
Co w sytuacji, gdy spożywanie wszystkich tych produktów jednocześnie zdaje się być zbyt trudne lub brakuje czasu na ich przygotowanie? Warto poszukać leku lub suplementu, który również skomponowany jest z naturalnych składników i w bezpieczny sposób wspomoże pacjenta w stanie chrypki lub uciążliwego drapania w gardle. O poradę warto zapytać najlepszych farmaceutów lub samemu sprawdzić skład produktu. Szczególną uwagę zwrócić warto na wymienione powyżej składniki – ich obecność w preparacie to gwarancja skuteczności. Analizując działanie i skład popularnych na rynku suplementów, uwagę zwraca Floradix Gardło – naturalny preparat przeznaczony dla osób cierpiących na uczucie drapania w gardle, mających kontakt z drażniącymi substancjami. Preparat ma całkowicie naturalny skład, co ważne – może być stosowany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Floradix Gardło składa się z ziołowych wyciągów wodnych i destylatów m. in. z tymianku, kwiatu lipy, anyżu, kminku, owocu kopru włoskiego, szyszek chmielu i wielu olejków eterycznych, skutecznych w walce z chrypką i drapaniem w gardle.
Zaufaj naturze, zadbaj o swoje gardło
Wybierając sposób walki o zdrowe gardło i wyraźny głos, warto stawiać na naturę. Co ważne, gdy zagrożenie chrypką i drapaniem w gardle jest spore, działania podjąć należy już profilaktycznie. Warto stosować sprawdzone metody, które są bezpieczne dla organizmu. Jednym z nich jest Floradix Gardło – leczący siłą natury.