Problemy z koncentracją? Często czujesz się zmęczony i przygnębiony? A może chciałbyś obniżyć cholesterol? Są na to różne leki i metody, jednak warto skupić się na tych naturalnych. Ogromnym bogactwem właściwości leczniczych jest żeń-szeń syberyjski. W tym artykule powiemy o tym, czym się on charakteryzuje, kto powinien suplementować, a kto nie.
Żeń-szeń – Czym jest i jakie ma właściwości?
Żeń-szeń jest ziołem znanym już od ponad 4000 lat. Leczy wiele dolegliwości. Początkowo był on wykorzystywany w medycynie naturalnej na Dalekim Wschodzie. W medycynie najczęściej wykorzystuje się jego korzeń. Żeń-szeń to niezwykle wyjątkowa roślina. Dlaczego? Ponieważ ma w swoim składzie ponad 200 substancji aktywnych. Zawiera specyficzne i pożądane związki organiczne o nazwie eleuterozydy A-G i I-M. Oprócz tego, w jego skład wchodzą kwasy organiczne, niektóre aldehydy, witaminy, sole mineralne, beta-sitosterol i związki o charakterze cukrów. Na co działa?
- Wpływa na ośrodkowy układ nerwowy – poprawia koncentrację i zdolność zapamiętywania.
- Chroni przed osteoporozą.
- Obniża poziom cholesterolu.
- Ma właściwości przeciwcukrzycowe.
- Wykazuje działanie przeciwnowotworowe.
- Pobudza układ odpornościowy do działania.
- Podnosi ciśnienie krwi.
- Odmładza wygląd skóry.
- Zapobiega wypadaniu włosów.
- Podnosi potencję.
- Działa moczopędnie, co wspomaga odtruwanie organizmu.
Mężczyźni chwalą żeń-szeń, jako pomoc przy zaburzeniach erekcji. Kobiety dzięki niemu mają silniejsze paznokcie i włosy. Widać, że żeń-szeń ma wielokierunkowe działanie w naszym organizmie. Czy każdy powinien stosować to zioło?
Wskazania i przeciwwskazania do stosowania żeń-szenia
We właściwościach wymieniony został fakt, iż żeń-szeń podnosi nieco ciśnienie krwi. Jest to dobra wiadomość dla niskociśnieniowców. Jednak osoby, które mają zbyt wysokie ciśnienie powinny żeń-szeń omijać. Nie należy go także przyjmować podczas ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Kolejnym przeciwwskazaniem do stosowania tego zioła jest zaawansowana miażdżyca oraz pewne choroby serca, a także bezsenność i nadpobudliwość nerwowa, ponieważ ma on działanie pobudzające pracę mózgu. Jeśli nie posiadasz żadnego z powyższych przeciwwskazań postaw na suplementację żen-szenia syberyjskiego. W jakiej formie możemy go kupić? Między innymi w postaci wysuszonego korzenia w całości lub rozdrobnionego.
Na jaki suplement warto postawić?
To, co powinieneś wybrać, zależy od twojego trybu życia. Jeśli jesteś osobą zabieganą, która nie ma czasu na sporządzanie wywarów, nalewek czy herbatek ze startym korzeniem, wybierz tabletki lub syropy. Floradix Detoks posiada w swoim składzie bogaty kompleks ziół, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Nie zawiera sztucznych dodatków. Przyczynia się do prawidłowego krążenia krwi, co jest związane z wydajnością mózgu, przyczynia się również do optymalnej aktywności umysłowej, fizycznej i poznawczej. Codzienne zażywanie tego suplementu przyczynia się do uzyskania wielu korzyści zdrowotnych.